Monitoring w sklepach

Wykonujemy monitoring sklepowy na podstawie indywidualnego projektu.
Wyceny dokonujemy po zapoznaniu się z monitorowanym obiektem i wymogami klienta.


Monitoring stał się jednym z elementów życia społecznego. Daje społeczeństwu poczucie większego bezpieczeństwa, a pracodawcą pewność, że ich pracownicy robią co trzeba. Z kamerami możemy się spotkać już praktycznie w każdym zakątku, na przystankach, na ulicach, w sklepach, w tunelach.

kamera ściennaSystemy monitoringu można podzielić na dwa systemy rejestracji wideo: analogowy i cyfrowy. Do niedawna wiodącym rozwiązaniem były systemy analogowe, było to podyktowane głównie ceną zakupu i utrzymania całego systemu rejestracji. Systemy cyfrowe które pojawiły się na rynku kilka lat temu, ze względu na cenę, były przeznaczona dla użytkowników o zasobniejszym portfelu.Jednak z biegiem lat, systemy cyfrowe rozwijały się dynamicznie, oferując coraz doskonalszej jakości obraz i łatwość obsługi.

 


Monitoring IPKamera IP

Dla najbardziej wymagających użytkowników, satysfakcjonującym rozwiązaniem jest cyfrowa technologia transmisji danych IP (Internet Protocol). W naszej ofercie można znaleźć kamery nawet o rozdzielczości 12mpx, producenci zarówno kamer jak i rejestratorów prześcigają się w uzyskaniu sprzętu o jak największych parametrach. Wszystkie elementy składowe IP łączy się za pomocą przewodu teleinformatycznego (skrętka). Jeżeli zależy Państwu na wysokiej jakości obrazu, możliwości dostępu online do każdego urządzenia z osobna, jak i zaawansowanej funkcjonalności, technologia cyfrowa będzie idealnie spełniać Państwa potrzeby.

Monitoring analogowy HD-CVI

Wysoką rozdzielczość HD i FULL HD możemy uzyskać dzięki systemowi telewizji przemysłowej w technologii HD-CVI stosując przewód koncentryczny. Dla wszystkich chcących zmodernizować swój system monitoringu jest to idealne rozwiązanie bez konieczności wymiany okablowania. Poprawa jakości obrazu uzyskiwanego z kamer, jest możliwa bez ponoszenia dodatkowych kosztów prowadzenia przewodów czy niszczenia wykończonych wnętrz budynku.

Zajmujemy się sprzedażą, projektowaniem oraz instalacją systemów monitoringu
Posiadamy szegoką oferte sprzętową oraz jako firma gwarantujemy fachową i możliwie najtańsza instalacje monitoingu w państwa sklepie czy biurze.

Nasze systemy obserwacyjne mogą składać się z różnego rodzaju kamer: czarno-białych i kolorowych, zewnętrznych i wewnętrznych, miniaturowych i standardowych rozmiarów, statycznych i obrotowych, ukrytych i widocznych, tanich lub zaawansowanych i droższych.

Systemy telewizji przemysłowej z zapisem cyfrowym zapewniają zwiększenie bezpieczeństwa dla osoby obserwującej zagrożony teren lub obiekt z identyfikacją rodzaju zdarzenia.
Daje to nowy wymiar w dziedzinie zabezpieczeń: wykrycie zagrożenia, przekazanie informacji w formie obrazu i dźwięku do odbiorcy sygnału, zapis tego zdarzenia, pełną identyfikację i archiwizację bez zawodnych i uciążliwych systemów analogowych opartych na taśmach magnetycznych.

Dobór kamer ich rozmieszczenie powinno odbywać się indywidualnie dla każdego miejsca instalacji. Inne rozwiązanie będą zalecane dla domu inne dla biura a jeszcze inne dla magazynu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze monitoringu

W pierwszej kolejności musimy ustalić teren jaki ma być monitorowany

Ustalenie rozmieszczenia kamer – kamery powinny być tak rozmieszczone aby swobodnie mogły obserwować wymagany teren. Uwzględnić należy możliwości instalacji kamer, nie zawsze jest możliwość instalacji kamery w odpowiednim miejscu

Sprawdzenie czy jest możliwe doprowadzenia okablowania i zasilania do miejsca gdzie planujemy montaż kamery

Dobór kamer – czy kamera w obudowie zwykłej, czy hermetycznej, jaki obiektyw, czy kamera mała dyskretna, jaka jakość obrazu

Wybór miejsca gdzie będzie zainstalowany rejestrator. Najlepszym miejscem jest serwerownia lub pomieszczenie techniczne z ograniczonym dostępem.

Odpowiedni dobór rejestratora – każdy rejestrator ma swoją ograniczoną pojemność, czyli ile kamer maksymalnie można do niego podłączyć. Jeżeli planujemy w przyszłości  rozbudowę systemu monitoringu i dołożenie kolejnych kamer, należy to uwzględnić przy zakupie rejestratora

Rejestrator powinien też posiadać dysk twardy o pojemności pozwalającej rejestrować obraz w założonym okresie. Zazwyczaj jest to 1-3 tygodni. Okres rejestracji może być oczywiście dłuższy wymaga to jednak większej ilości lub pojemności dysków.